Danpalon Gün Işığı Sistemleri

Danpalon ışıklık çözüm sistemleri, yapıların gerektirdiği farklı işlevleri karşılayabilen çok sayıdaki alternatifiyle çatı ve cephe uygulamalarında sınırsız tasarıma kapılarını açıyor. Ticari, sanayi veya endüstriyel yapılarda, turizm işletmelerinde, konutlarda ve daha pek çok farklı alanda uygulanan Danpalon, kapattığı mekana değer katar. Tıpkı bir kabuk gibi, yapıyı doğanın olumsuz etkilerinden korurken, doğayla ve gün ışığıyla iç içe mekanlar yaratmanızı sağlar.

Yapıları güneş ışınlarının yakıcı ve ultraviyolenin (UV) zararlı radyasyon etkilerinden korumak, aynı zamanda hayatın kaynağı gün ışığının gücünü kullanarak, verimli, ferah ve yaşanılabilir mekânlar elde etmek için tasarlanmıştır. Bu amaçlara yönelik olarak üretilen ve dizayn edilen Danpalon Gün Işığı Sistemleri, üstün darbe dayanımı, kırılmazlık, hafiflik ve yüksek ışık geçirgenliği gibi özellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

Danpalon Gün Işığı Sistemleri, farklı kalınlık ve renk alternatifleriyle cephe uygulamalarında sınırsız çözümler sunmaktadır. Solid, Dual ve Multicell sistemleriyle, cephe ve çatı uygulamalarında olduğu kadar iç mimariye de çözümler sunan Danpalon Gün Işığı Sistemleri, alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, fabrikalar, otoparklar ve ticari merkezler gibi kullanımı oldukça yoğun alanlarda mükemmel sonuçlar vermektedir.

Cephe uygulamalarında kullanılan birçok malzemeye göre daha hafif olan Danpalon Gün Işığı Sistemleri, yapıya ilave yükler getirmiyor. Montaj aşamasını minimum süreye indiren ve montajın zorluğundan kaynaklanan gecikmelere imkân vermeyen çift tırnaklı kendinden kilitlemeli yapısı sayesinde Danpalon, işçilik ve zaman kaybı yaşatmıyor, oluşabilecek işçilik hatalarını minimuma indirmektedir.

Mükemmel ısı yalıtımı (1.53 W/m2oC) ile birlikte, su ve ses yalıtımı sağlayan Danpalon Sistemi, 23 metreye kadar yekpare olarak üretilebiliyor ve bu sayede geniş atriumlar, markizler ve cepheler sorunsuz olarak geçirebilmektedir. Softlite Etkisi ve Cephe Uygulamaları Danpalon Gün Işığı Sistemleri Softlite özelliğiyle birlikte cephe uygulamalarına farklı bir boyut kazandırıyor. Softlite yani “mat bitiş” diye adlandırılan bu özellik sayesinde güneş ışınlarının “neon etkisi” ortadan kalkmaktadır. Bu sayede özellikle fabrika, kapalı spor salonları, stadyumlar ve alışveriş merkezleri gibi gündüz saatlerinde daha faal olarak kullanılan yapıların iç mekânlarında, güneş ışınlarının göz alan parlama efekti, çalışanları ve bina kullanıcılarını rahatsız etmemektedir.

Hayatın kaynağı olan gün ışığını, zararlı etkilerinden arındırarak yaşam alanlarına davet eden Danpalon Sistemleri, 10 yıl gibi uzun bir süre servis ve garanti sunuyor. Danpalon Gün Işığı Sistemleri, tıpkı bir kabuk gibi yapıyı doğanın olumsuz etkilerinden korurken, doğayla ve gün ışığıyla iç içe mekânlar yaratmayı sağlamaktadır.

Dev spor komplekslerinin eşsiz tasarımları hiç şüphesiz, yaratıcı ve yenilik taraftarı birçok mimarın ortak çalışmasıyla oluyor. Bu tasarımları diğerlerinden farklı kılan unsurlardan biri de büyük açıklıkların hafif taşıyıcı sistemlerle geçilmesine olanak sağlayacak hafif yapı malzemeleri olmasıdır. Danpalon Gün Işığı Sistemleri hafifliği bir özellik olarak sunuyor. Plaka boyları 30 metre uzunluğa kadar üretilebilen ve bu şekilde yerine tatbik edilebilen sistem ile eksiz ve firesiz uygulamalar gerçekleştirilebiliyor.

Birçok projede uygulanan Danpalon Sistemi tasarımcısına sınırsız çözümler sunmaktadır. Bunlardan en önemlisi hafif, yüksek darbe dayanımı  ve yangın yaymaz  olmasındandır. Danpalon sistemi kullanılarak inşa edilen projeler nefes alan, canlı mekânlara dönüşmektedir

Danpalon Gün Işığı Sistemleri’nin özellikle arena tipi stadyum çatılarında ve cephelerinde kullanılması saha zeminini güneş ışınlarının yakıcı ve ultraviyolenin (UV) zararlı etkisinden koruyarak bu sahalara yapılan yatırımların uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Sınırsız renk alternatifleri sunan Danpalon Gün Işığı Sistemleri ile mekanlarda buluna farklı ışık oyunları ve görseller elde etmek son derece zahmetsiz olmaktadır. Levhaların alev almama özelliği sayesinde güvenliği üst düzeye ulaşırmaktadır.

DOĞAL IŞIKTA YAŞAYIN

 

Her türlü laboratuvar ve saha testlerinde kalitesini kanıtlayan Danpalon, yirminin üzerinde ülkede uygulanırken Türkiye’de de yıllardır seçkin yapıların ışıklık sistemini oluşturmaktadır.

  • Multicell ( 10 mm, 12 mm, 16 mm)
  • Dual ( 8 mm, 10 mm )
  • Solid ( 4 mm )