Havuz Kapatma Sistemleri

Remzi 031 1024x768 150x150 Havuz Kapatma SistemleriHavuz Kapatma Sistemleri

Açılır Kapanır Havuz Kapatma Sistemleri geleneksel havuzunuza sağlamlık, dayanıklılık ve koruma kazandırır. Dilediğiniz zaman havuzunuzun üzerini bir kaç dakika içinde açabilirsiniz. Böylece, güneşli ve sıcak günlerde, açık havada havuz keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Teleskopik açılır havuz kapatma sistemleri veya havuz örtüleri sayesinde havuzlarınızı yaz-kış kullanma olanağı bulacaksınız. Havuz kapatma sistemlerinde kullanılan şeffaf kaplama malzemeleri sayesinde hem güneşlenebilecek hemde güneşin zararlı UV ısınlarından korunabileceksiniz.

Teleskopik açılır havuz kapatma sistemleri geniş seçenek yelpazesi, tarzı ve kişiye özel üretim olanaklarıyla gereksinimlerinize en uygun çözümleri sunmaktadır.

Havuz kapatma da bulunan açılır sistem, tüm kemerlerin ya da bazılarının teleskopik hareket ederek iç içe geçme özelliği vardır. Tüm havuz kapatma sistemi zemine özel ankrajla mikro ray elemanları ile bağlanarak istediği yöne hareket edebilmekte ve rüzgara karşı emniyete alınmış olmaktadır.

Havuz Kapama Sistemlerinde kemerlerin hepsi yüksek mukavemetli alüminyumdan yapılır ve elektrostatik toz boya ile boyanırlar. Diğer aksam ve yer seviyesindeki profiller marine kalitesinde eloksal yapılır. Bağlantı elemanları, vidalar, cıvatalar, tekerlek akslarının hepsi paslanmaz çeliktir.

Teleskopik havuz kapatma yapılarının en vazgeçilmez özelliği konfordur. Çift yönlü hareket imkanı sağlayan açılır çatı sistemi ray sistemleri sayesinde ve birbirinin içine giren paneller ile hızlı ve kolayca açılır kapanır. Havuzun yılın her anı kullanmanıza olanak sağlar. Polikarbon panaller havuz sıcaklığını arttırarak ısıtmada ekonomi sağlar.

Havuzunuzu açılabilir ve kapanabilir kapatma sistemi ile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Havuz kapatma sistemi sayesinde dış şartlardan kaynaklanan yaprak, böcek, rüzgar, kar, yağmur, soğuk gibi faktörlerden de etkilenmezsiniz.

Mimari uyumlu havuz kapatma sistemlerimiz çevre ile bütünleştiğinden dış mekanlarınızda doğal bir güzellik katacaktır.

Havuz Kapatma Sistemi istenen boyda üretilebilir ya da binaya bitişik yapılabilir. Çevreye tam uyumludur ve binanın içerisine saklanabilir

Bu sistem havuz kapatma yapısını son derece konforlu hale getirmekte ve yıl boyunca doğal havalandırma sağlamaktadır.

Kayzen tipi teleskopik havuz örtüleri, yılda sadece 3 ay kullanılabilen yüzme havuzları kayzen sistemleri sayesinde 12 aya çıkmaktadır. Ayrıca havuz bakım maliyetleride ciddi miktarda azalmaktadır. Kapalı bir havuz açık havuza oranla can güvenliği ve emniyet bakımından çok avantajlıdır. Çocuklarınız veya evde beslediğiniz canlıların kazayla havuza düşmeleri önlenmiş olmaktadır. Kayzen tipi havuz örtü sistemleri açılabilir olmasından dolayı ilkbahar ve yaz sezonlarında açık havuz,sonbahar ve kış sezonlarında kapalı havuz keyfini yaşatmaktadır. Sistem tamamen özel alaşımlı ve özel tasarlanmış aluminyum profil sistemi ve özel paslanmaz aksesuarlardan oluşmaktadır.

Havuz kapatma sisteminde özel tekerlekleri ve rayları sayesinde rahatlıkla manuel olarak açılıp kapatılabilmektedir. Kaplama rengine göre istendiğinde havuz içersinde yüzen insanların görüntüsünü engellemekte mümkündür. Yurt dışından getirtildiğinde 8 – 12 haftada ithal edilebilen bu sistemler,kayzenin daha seri ve daha ekonomik üretimi sayesinde 4 haftaya düşmüştür. Bu süre taahhüd altındaki firmaları rahatlamıştır. Kayzen Yapı , Milenyum çağındaki mimari yapılarda kullanılan polikarbonat malzemelerin üstün avantajını mimarların beğenisine sunmuş ve vazgeçilmez bir yapı elemanı olarak sektördeki yerini almıştır.

Açık bir yüzme havuzunu yıl boyunca kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey bir Havuz Kapatma Sistemidir. Bireysel veya ticari kullanımlara göre değişik özellik ve ebatlarda üretilebilir.

Sadece Hayal Edin !!

 

Havuz Kapatma Sistemi Teknik Özellikleri

  • Havuz Kapama Sisteminde taşıyıcı olarak kullanılan alüminyum kemerler yüksek mukavemetli olarak imal edilmiştir.
  • Taşıyıcı kemerler arası mesafe sistemin taşıyacağı yükün durumuna göre 105 cm , 125 cm ile 210 cm arasında değişmektedir.
  • Teleskopik havuz örtü sistemini oluşturan parçalar modüler olduğundan projenin uzunluk ölçülerinde sınırlama yoktur. Sistemimiz sabit ve hareketli modüllerden oluşmakta ve teleskopik olarak bir biri içerisine geçmektedir.
  • Havuz Kapama Sisteminin yanlarını oluşturan levhalar yukarıya dogru diğer levhanın altına girecek şekilde açilabilmektedir.Bu da sistemimizin teleskopik çalışma prensibine ek hareket kabiliyeti kazandırmaktadır.
  • Havuz Kapatma Sisteminde özel olarak imal edilen alüminyum raylar üzerinde hareket ettirilmektedir.
  • Aşırı rüzğarda sistemin olumsuz etkilenmesini önlemek amacıyla raylara özel alüminyum kenetlerle hareketi kısıtlamayacak şekilde tutturulmuştur.
  • Açılır Havuz Örtü Sistemleri manuel veya motorlu olarak çalıştırılabilir.
  • Havuz Kapama Sisteminde kullanılan alüminyum malzemeler elektrostatik toz boya istenilen RAL renginde boyanabilir.