Açılır Çatı Sistemleri

DSC01285 1024x768 150x150 Açılır Çatı SistemleriAçılır çatı sistemleri, doğanın olumsuz etkilerinden arınmış gün ışığıyla dolu ortamlar oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu sistem ile ister özel, ister ticari amaçlı olsun; her türlü açık alanı, kapalı ancak şeffaf mekanlar olarak sık ve işlevsel hale getirmek mümkündür

Açılır Çatı Sistemleri, panellerin birbirinin üzerinde hareket ederek açıldığı ve sabit bir modül üzerinde toplandığı çatı örtü sistemidir. Açılır çatı mahyadan aşağıya açılabildiği gibi istenildiğinde aşağıdan mahyaya doğruda manuel veya motorlu olarak açılabilmektedir. Sistemin oluşturulmasında ısı köprülü özel alüminyum profiller ve tercihe göre polikarbonat veya cam kaplama malzemeler kullanılmaktadır.

Açılır çatıda kullanılan özel alüminyum profiller sayesinde ayrıca bir taşıyıcı kontrüksiyona gerek kalmamakta olup mekanlarınıza daha estetik görünüm kazandırmaktadır.

Daha çok kafe ve restaurantlarda kullanılan açılır çatı sistemi  3 yuvalı Alüminyum kasa profilleri içinde bu yuvalarda hareket eden kanatlar şeklinde açıklanabilir.Sistem gereği kapatılacak alanın 2/3′si açılabilir.Açılma hareketi motorlu ve uzaktan kumandalı olduğu gibi manuel elle kumandalı da olabilir.

Açılır çatı sistemleri, doğanın olumsuz etkilerinden arınmış gün ışığıyla dolu ortamlar oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu sistem ile ister özel, ister ticari amaçlı olsun; her türlü açık alanı, kapalı ancak şeffaf mekanlar olarak sık ve işlevsel hale getirmek mümkündür.

Sistem uzaktan kumanda ile de çalışmaktadır. Sabit tavan sistemi de uygulanabilir. Sistem % 20 eğimle çalışmaktadır. Kullanılan polikarbon 10 mm kalınlığında olup 4 odacıklı ve UV ışınlarını geçirmeyen su yeşili renktedir. Cafe, restaurant, teraslar, bahçeler vs. alanlar için uygundur. Sistemin profilleri ve polikarbon malzemeleri ağır olmadığından zemin ile ilgili problem teşkiletmemektedir.

Açılır Çatı Sistemlerini değişik kaplama ve taşıyıcılarıyla üretir. Kaplamada, Polikarbonat, Lamine Camlı ve Çift Camlı; taşıyıcı olarak da  çelik ve ahşap seçenekleri bulunmaktadır

Açılır Çatı Sistemleri iç mekan rahatlığı ile dış mekanlarının özgürlüğü arasında bir köprü oluşturur. Açılır Çatı sistemleriyle kapı ve pencere üzerinden doğal havalandırma yapılabilmesi sayesinde klima giderlerinin azaltılmasına; serinletilmiş ve havalandırılmış bir ortamın sağlanmasına olanak vermektedir.

Açılır çatı sistemi her türlü kötü hava koşuluna dayanacak şekilde tasarlanmış ve türlü kötü şartlarda test edilmiştir. Alüminyum taşıyıcı ve çerçeveler ile sızdırmazlık contaları şiddetli fırtınalarda, sağanak yağmurlarda ve aşırı kar yükü altına ayakta kalır ve uzun yıllar boyunca özelliğini kaybetmez ve fonksiyonunu icra eder.

Açılır Çatı Çeşitlerimiz